דניאל פומרנץ ז"ל במכתב אחרון

9090 פעמים

דניאל פומרנץ, לוחם גולני שנפל בקרב בעזה, כתב את המכתב האחרון למשפחתו: "אם אתם קוראים את זה, סימן שאני סיימתי את הקריירה, אבל לפחות נלחמתי בכבוד ואני שמח" 

לפני הכניסה הקרקעית לעזה התבקשו כל הלוחמים לכתוב מכתב אחרון למקרה שלא ישובו. ורדה פומרנץ, אמו של סמ"ר דניאל פומרנץ ז"ל, לוחם גולני שנפל בקרב בשכונת סג'עייה, הקריאה  מעל קבר בנה את מכתבו האחרון.

"למשפחה האהובה שלי. בחיים לא חשבתי שאכתוב דבר כזה. לא יודע מה אומרים כי הכול כבר אמרתי בטלפון מה יש לי להוסיף? אולי זה בעצם משהו בשבילי? לתת לכם להיאחז בו. חשוב שתדעו שאני שמח שנולדתי למשפחה הזו, אני שמח שהתגייסתי לגולני ועשיתי הכול הכי טוב שלי".

"אם אתם קוראים את זה, סימן שאני סיימתי את הקריירה שלי, אבל לפחות נלחמתי בכבוד ואני שמח. תהיו בטוחים שאני שמח. חשוב שתדעו את זה".

"לאחים המושלמים שלי: אין שמח ממני שיש לי אחים כאלה ולשני הוריי המדהימים שהביאוני עד הלום. אין כמוכם לא חסר לי כלום אף פעם, הייתי עטוף בחום ואהבה. בקיצור, אחרי כל החרטות: אין כמוכם ואני פשוט שמח לא משנה מה קרה. אוהב המון, דניאל פומרנץ הילד הקטן שלכם. בעזרת השם נחזור בשלום ותגידו לחיילים שלי שאני אוהב אותם".
האם המשיכה: "נולדת ב-13 לספטמבר, שובצת לגדוד 13. נהרגת ביום ה-13 של צוק איתן עם עוד 13 חיילים כי היה אפשר להכניס אותך רק על נמר של נייר ובשניה אחת, לא יותר, הכל פשוט נגמר. אוהבת עד כלות וכולנו כבר מתגעגעים".

: "כל כך עצוב לי להודות בפנייך שידעתי. כל הזמן ידעתי שיבוא יום בו ידפקו גם על הדלת שלי אותם מבשרי רעות לובשי מדים.

לא שיתפתי אותך אף פעם בפחד הנוראי הזה. למרות זאת גיביתי את החלטותיך לנסות להתקבל ליחידות המובחרות. הפכת מהר להיות גולנצ'יק שרוף ומורעל. אהבת את החבר'ה מגולני ממש עד כלות הנשמה. סיום קורס מ"כים הפך אותך להרבה יותר רציני, שקול ומחושב. אהבת את החיילים שלך ללא גבולות".

יהי זכרו ברוך