אובמה נגד ביבי - בחירות 2015

3336 פעמים

אובמה שלח צוות בן 5 אנשים לישראל להביס את נתניהו בבחירות.

ימים ספורים לאחר שהבית הלבן בראשות אובמה מאשים בשבירת פרוטוקול את ג'ון ביינר(יו"ר בית הנבחרים) בהזמנת ביבי נתניהו לישיבה משותפת בנושא אירן

נודע כי ממשל אובמה שלח צוות של 5 אנשי קמפיין להביס את ממשל נתניהו בבחירות 2015

הצוות ממומן ע"י ארגון הנקרא V-2015  והעיתונאי רון ארד חושף ב"הארץ"

ארגון "וי2015" מתגאה: הקמפיינר של נשיא ארה"ב יעזור לנו לחולל מהפך בבחירות
מאת רועי צ'יקי ארד
פורסם ב - 26/01/2015 04:00 
הקבוצה שכרה את שירותי מנהל קמפיין השטח של אובמה ורוצה להגיע לסלון של מיליון ישראלים. בירד: ישראל אידיאלית לקמפיין "הקש בדלת", אפשר לארגן מספיק שיחות כדי להחליף שלטון
בסיור מקרי ברחוב לילינבלום בתל אביב קשה היה שלא להבחין בהסבת קומת הקרקע של בניין משרדים למטה עמוס שלטי "ניצחון 2015", שבו מסתודדים צעירים עם סיכות "וי15". על הקיר תלויה מפה של גוש דן מחולקת לאזורים ממוספרים, ועל לוח מחיק, באווירה היי־טקית, נכתבו טקסטים בז'רגון פרסומי. המקום נראה כמו אתר צילומים של סדרה על קמפיין בחירות נשיאותי.
 
הנשק הסודי שגויס למערכה הוא ג'רמי בירד, אמריקאי בן 36 הנראה צעיר מגילו, שהגיע עם צוות של ארבעה יועצים וינסה לכוון את האנרגיות במתודולוגיה מסודרת. בירד היה מנהל קמפיין השטח של אובמה בבחירות המוקדמות של המפלגה הדמוקרטית בדרום קרוליינה.
 
בסקרים הראשונים קיבלו הילרי קלינטון והוא תוצאות דומות; בבחירות עצמן זכה אובמה לפי שניים קולות מיריבתו, ולזכייה היה משקל מכריע במועמדותו המפתיעה לנשיאות. בבחירות הכלליות הראשונות של אובמה היה בירד סגן מנהל קמפיין השטח, וב–2012 הוא קודם לניהול הקמפיין. את השיטות והמחקרים שהביאו להצלחה מינף בירד לחברת "270", שמסתובבת בעולם ומלמדת איך להמציא קמפיינים מחדש בשטח.
 
 
העיתונאית המוערכת קרוליין גליק , בעלת טור בג'ורזלם פוסט כותבת בדף הפייסבוק שלה

"אובמה לא יפגש עם בנימין נתניהו בוושינגטון, כשהוא מתייחס לבתים המשותפים של הקונגרס במרץ הקרוב בשל הקרבה של ביקורו של נתניהו לבחירות בישראל.ואובמה, כמובן מאמין בפרוטוקול ותקינות ולכן הואמעדיף לא להסתבך. "ובכל זאת, גליק מוסיף," הוא פשוט שולח את מנהל קמפיין הבחירות שלו לשנת 2012 כדי להביס את נתניהו"