האם באמת פתרנו את בעיית המנהרות

4937 פעמים

חמאס מציג  : מנהרות ונשק בכוננות 

הפסקת האש  מחזיקה יותר מיום יומיים ,, אבל בארגון  שמאיים לחזור ולירות כבר מחר   גם ממחישים איך  . כתב אל ג'זירה  ביקר לטענתו במוצב המרגמות והצלפים , וגם במנהרה ככל הנראה כזו שאינה התקפית . כך זה נראה 

 

הבוקר מתחדשות השיחות בקהיר ובחמאס עסוקים ביצירת מנופי לחץ במסגרת המשא ומתן. רשת אל ג'זירה הציגה הלילה (ה') תיעוד ובו נראים, אחרי הפסקת האש, מנהרה של חמאס, משגר רקטות, פגזים וטילי נ"ט, שלטענת חמאס ערוכים לאפשרות של המשך הלחימה.

"אנחנו נמצאים פה על הגבול עם ישראל, מוכנים לכל דבר, אנשינו דואגים לנו", אומר פעיל חמאס בכתבה. כתב הרשת נראה כשהוא מסתובב אתמול בתוך מנהרה במזרח חאן-יונס, שלדבריו, למרות המבצע של ישראל ממשיכה לתפקד. "יש לנו עוד הרבה הפתעות", מבטיחים עוד הפעילים בתיעוד. "ההתנגדות מוכנה".

יש לציין כי ישראל אמנם הבהירה שהשמידה את כל מנהרות התקיפה המוכרות לה, אך גם למערכת הביטחון ברור שלחמאס נותרו מנהרות רבות המוגדות "מינהלתיות" ואינן חודרות לשטח ישראל, וכנראה מדובר באחת כזו. המנהרות הללו מחברות בין האתרים של חמאס לבין עצמכם, ומשמשות גם למסתור.

בחמאס עסוקים מאז אתמול בהפצת מסרים המבהירים כי באם דרישותיהם במסגרת המגעים במצרים לא יתקבלו - ימשיכו בלחימה נגד ישראל בתום 72 השעות של הפסקת האש. "אין הסכמה להארכת הפסקת האש", הבהיר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה בתגובה לדיווחים כי הצדדים נעתרו להרחבת ההפוגה.

 

בכיר חמאס איסמעיל רדואן, הוסיף כי "אין כל הארכה של ההודנא" עד שהארגון לא יקבל את תשובת ישראל על רשימת הדרישות שהציג. במקביל, הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה הודעה בה הצהירו כי הם נערכים לחדש את הירי על ישראל בתום הפסקת האש מחר ב-08:00 בבוקר. כלי תקשורת ערביים מדווחים כי לפי שעה מתגלעים קשיים במשא ומתן.

"ערוכים לכל הפרה של הפסקת האש"

"ישראל עוקבת מקרוב אחר יישום הפסקת האש ואנו ערוכים לכל מקרה שהפסקת האש תופר", הצהיר אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו. "צה"ל נמצא בשטח בכוחות מתוגברים כדי לתת מענה לכל תרחיש. סביב יישובי עוטף עזה יישארו כוחות, שלא היו שם לפני המבצע, וזאת כדי לתת הגנה טובה יותר לתושבי האזור". עוד הדגיש כי "מצבם הביטחוני של תושבי האזור הוא טוב יותר ובטוח יותר מזה שהיה לפני המבצע".

הלילה קרא נשיא ארה"ב ברק אובמה להסיר את המצור על עזה עם הזמן. "בטווח הארוך צריכה להיות הבנה שעזה לא יכולה לקיים את עצמה כשהיא סגורה מול העולם", ציין אובמה.

עוד הוסיף הנשיא האמריקני כי "מטרת ארה"ב כרגע היא לוודא שהפסקת האש תחזיק מעמד, אך במקביל חשוב לוודא שעזה תוכל להתחיל תהליך של שיקום".

 

כל הזכויות שמורות למאקו חדשות