מדוע צוק איתן נועד לכישלון

2683 פעמים

צוק איתן,עמוד ענן,עופרת יצוקה

 מבצעים שעברנו ועוד נעבור בשמות חזקים אחרים הם בעצם מבצעים שנועדו לתת תשובה נקודתית לירי המתמשך מאירגוני הטרור השולטים בעזה.

תושבי הדרום וכיום גם תושבי המרכז וכלל הארץ מצפים למבצע  מסיבי וחד פעמי שימגר את הטרור בעזה.
 
ציפיה זו ומבצעים אלה נועדו מראש לכשלון  מאחר וגם אם נצא למלחמה הרסנית ודורסת גם אם נקריב את מיטב חיילנו  ובסופו של דבר נמגר את שלטון הטרור , הרי שבעצם גם אז למרבה התסכול החמאס ינצח .
 
החמאס חי כרגע על סיוע הומניטרי והוא משיג אותו על ידי מלחמה בלתי פוסקת בישראל בהנחה שישראל תגיב בעוצמה , במלחמה זו כאשר האויב בעצם אינו חס על האוכלוסיה שלו ומקריב אותה , מקבל תמונות וסיקורים בתקשורת ומציג תמונה מזעזעת של אוכלוסיה סובלת וכך משיג אמפתיה בינלאומית ובעקבות כך סיוע הומניטרי.
 
הסיוע המדובר אינו משמש לשיקום בניה והתפתחות אלה חוזר חלילה ושוב מתעלל באוכלוסיה שלו ומשתמש בכספים להתחמש מחדש. זהו בעצם סבב אינסופי וישראל נותרת ללא מענה .
 
הרי שבכל מקרה אם ישראל תגיב בעוצמה היא תכשל בדעת העולם אשר מסייע בתום לב לטרור  ואם לא תגיב כלל היא תאבד את בטחונה.
 
מטיבים להסביר זאת אנשים מבחוץ שאינם חיים או לא חיו פה בעבר כמו בסרטון המצורף.
 
מצער לדעת שהתקשורת הישראלית וההסברה אינם יודעים להעביר את המסר כמו אנשים נייטרלים מבחוץ שאין להם אינטרס להציג את מדינת ישראל כפושעת מלחמה.
 
כדאי לכל  ישראלי שמאלני או ימני  וזר כאחד לצפות בסרטון זה עד הסוף כיון שהוא מסביר בתמציתיות כמעט את כל המצב המתסכל בארץ ולמי שאכפת כמובן לשתף.