בראשית נקי מפרשנים ונקי מגוגל !

עוד..
לפני 5 שנים 8 חודשים - לפני 5 שנים 8 חודשים #1240 על ידיי קוקאי5

כשמדברים על בראשית קשה מאוד לדעת איפה להתחיל ולמה נכתבו הדברים כמו שנכתבו ...ומה התכוונו בהמון משפטים .כמו ...

העם הנבחר? נבחר למה? מי בחר?
ברית אברהם אבינו? מה היא בעצם הברית?
אדם וחווה מה נברא קודם אדם וחווה או העוף והחיה והצומח
עזר כנגדו....האם אלוהים באמת רצה לברוא את האישה כעזר נגדו?
עץ הדעת מה היה קורה אם לא היינו אוכלים מעץ הדעת?
אות קין מה זה באמת?
מה הכוונה לקדש את השבת?
לא תישא את שם השם לשווא?האם זה אומר שכן מותר לשאת את שם השם אבל לא לשווא?..מי יודע ומי מחליט מתי זה לשווא?
ועוד המון והמון דברים ...
החלטתי לקרוא ולהתעמק לבד עם אחד הכלים החזקים שניתנו לנו בני אנוש .המוח....ולא להסתמך על גוגל או על פרשנים כאלה או אחרים...
חשוב שתדעו אם בחרתם לקרוא את זה ,על מנת להתחבר לדברים ולבדוק את אמיתותם או הגיון שבהם עליכם להתנתק ממה שלימדו אתכם....
כי זה כמו שמלמדים בעולם שמדינת ישראל היא מדינה כובשת ומתאכזרת לעם הפלשתניאי...לא ניתן לשנות את זה בהסברים ,כי זה כבר מוטבע באנשים...
אותו הדין לגבי אות קין למשל...אתם צמחתם לתודעה שאות קין הוא אות קלון...וככה גם כתוב בגוגל...ואני מוכן להוכיח שלא ככה הם פני הדברים אבל על מנת שתבינו יש באמת להתנתק
ממה שלימדו אתכם והיטמיעו בכם, במילים אחרות לבוא פתוח ולבדוק את הדברים לאשורם בתנך ולא בגוגל!

ולדברים עצמם

בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ....
ידוע שהתנך נכתב ללא הפרדה בין מילים ומישהו בחר איפה להפריד בין המילים ובין הפיסקאות....והראיה היא כבר בפסוק הראשון..

בראש יתברא אלוהים אתה שמיים ואתה ארץ.....
חלוקה אחרת של האותיות מעידה שאלוהים בראש ואתה הקורא הוא השמיים והוא הארץ כלומר אתה חלק מזה כשבראש של כל זה אלוהים.

כיוון שאין לי שמץ של מושג מאיפה להתחיל....אני אתחיל משאלה שנשאלתי "מדוע ברא אלוהים את עץ הדעת ועץ החיים אם לא התכוון שנאכל ממנו"

על מנת להתקדם בואו נניח הנחות יסוד בלי יותר מדיי לנמק...
נניח שיש קבוצה של דמויות שהם אלוהים...כמו שיש קבוצה של אנשים שהם ישראל כמו שיש קבוצת כדורגל שהם מכבי
ההתיחסות אליהם תהיה ברבים
מופיע בפרק א ויאמר אלוהים ויעש אלוהים וירא אלוהים כי טוב
ההנחה שלי שזו קבוצה, אחד אומר שצריך לעשות אחד עושה אחד אומר וואלה יצא סבבה...
בעתיד אביא הרבה הוכחות לכך אבל לשם התמקדות...נתעסק בספר בראשית
" ויאמר אלהים נעשה אדם בצלמנו כדמותנו וירדו בדגת הים ובעוף"
מישהו אומר שנעשה..ולא שאעשה....בצלמינו וכדמותינו...ולא בצלמי ובדמותי...
ואז מגיע מישהו שעושה...
ויברא אלהים את האדם בצלמו בצלם אלהים ברא אתו זכר ונקבה ברא אתם.
כלומר בקלות ניתן להבין שאלוהים הם רבים ויהווה הוא אחד!
"שמע ישראל יהוה אלוהינו יהוה אחד"
עכשיו בואו נעבור למדע... המדע מוכיח שאין כזה דבר הזדקנות שהרי אנחנו מתחדשים כל הזמן התאים בגופינו מתחדשים כל הזמן ..
עד גבול מסויים כלומר מגיע השלב שהתאים מפסיקים להתחדש. ואז זה נגמר!
מישהו קצב את הזמן שהתאים יקבלו את ההוראה להתחדש..וזה יתישב בהמשך עם הפסוק הבא "ויאמר יהוה לא ידון רוחי באדם לעלם בשגם הוא בשר והיו ימיו מאה ועשרים שנה"

עכשיו נחזור לשאלה למה לשים את עץ הדעת ועץ החיים בגן עדן אם אסור לבן אדם לאכול מהם?
והנה התשובה.
"וישמעו את קול יהוה אלהים מתהלך בגן לרוח היום ויתחבא האדם ואשתו מפני יהוה אלהים בתוך עץ הגן"
הפסוק הזה מעיד שיהווה ואלוהים היו מתהלכים בגן עדן לרוח היום .....ועבורם בעצם נברא עץ הדעת ועץ החיים ,פירות העצים הללו מיועדים לאכילה על ידיי אלוהים..דעת וחיים.

עכשיו נתעכב על האיסור.
ויצו יהוה אלהים על האדם לאמר מכל עץ הגן אכל תאכל: {יז} ומעץ הדעת טוב ורע לא תאכל ממנו כי ביום אכלך ממנו מות תמות.
הפלא ופלא אין איסור לאכול מעץ החיים רק מעץ הדעת טוב ורע

מפה בקלות אפשר להסיק שהתוכנית הייתה חיי נצח לאדם או לפחות 900 שנה ומה ששינה את זה היה האכילה מעץ הדעת!

עכשיו דמיינו לעצמיכם מה היה קורה אם לא היינו אוכלים מעץ הדעת?
מתחתנים בגיל 20 וסובלים את אותה אישה 800 שנה....?
צוברים ותק בעבודה של 300 שנה ומעלה?
לוקחים משכנתא ל900 שנה?
החיים ללא ספק היו נראים אחרת ....
ועכשיו הרבה יטעו להחשוב שעץ הדעת נתן לנו את הדעת והבינה אבל לא!
הדעת נתונה בנו עם הבריאה....

ויאמר יהוה אלהים לא טוב היות האדם לבדו אעשה לו עזר כנגדו: {יט} ויצר יהוה אלהים מן האדמה כל חית השדה ואת כל עוף השמים ויבא אל האדם לראות מה יקרא לו וכל אשר יקרא לו האדם נפש חיה הוא שמו

חיית השדה ועוף השמיים נוצרו כעזר כנגדו...והאדם היה צריך לקטלג אותם לקרוא להם בשמות ליצור בניהם הבדלה....היה לנו את הדעת והבינה לעשות כך...ולא כל שכן הייתה לנו את הדעת להחליט אחרי הקיטלוג שאין בחיות הללו מספיק להיות עזר כנגדנו...ואנו בני האדם רוצים משהו אחר כעזר כנגדנו.

אם כן מה זה עץ הדעת טוב ורע? ומדוע לא עץ הדעת טוב או רע?
אפשר לכתוב על זה עמודים שלמים אבל נתמצת...
לאחר שאכלו מעץ הדעת החליטו אדם וחווה שהעירום לא טוב ועליהם להסתירו ולהסתתר...

וממי מתביישים במערומיהם אדם וחווה? מהיוצר שלהם שמכיר אותם וכל חלק בהם ?

תארו לכם שהכלב שלכם או החתול שלכם פתאום יתבייש בכך שהוא ערום ויתלבש? או יתחבא שלא תראו אותו עירום?
לא תסיקו שהוא עבר קפיצה תודעתית למשהו לא הגיוני?

ועכשיו שואל אלוהים את האדם...מי הגיד לך שעירום אתה כלומר אכלת מעץ הדעת?
ועכשיו התוצאה של אכילה מעץ הדעת טוב ורע יוצאת לאור
אדם נשאל אם אכל מעץ הדעת התשובה לכך היא כן או לא..
אדם בוחר לענות תשובה שתוציא אותו טוב ואת האחרים רעים
בשפת העם הוא אומר ..מה אתה רוצה ממני? זה האישה שאתה הבאת לי ועשית לי היא אמרה לי לאכול....<אני טוב זה האישה אולי הרע או אתה שהבאת לי את האישה הוא הרע...>
הולך לאישה והיא עונה אותו דבר ..מה אתה רוצה ממני זה הנחש שאתה הבאת לי אמר לי לאכול...<אני הטובה זה הנחש הרע ואולי מי שהביא לי את הנחש אשם>
ובאמונה שלהם הם באמת טובים והרע הוא מי שגרם להם ...
זה המקום שהחליט שאם יאכלו גם מעץ החיים לא נשאר דבר שיבדיל אותם מהאלוהים...וזה המקום שהוחלט שלא יהיו חיי נצח לאדם
ופה הוא החליט שבהמשך יעשה שינוי באפליקציה שהתאים יפסיקו להתחדש...לקראת גיל120

זה רק חלק קטן מהבנת הנקרא של סיפור הבריאה יש עוד המון על מה לדון על הטכנלוגיה של הניתוח והשיבוט..על הטכנלוגיה של גדר חשמלית לסגור את גן עדן שאדם לא יוכל לעבור ולחזור לשם...

המשך יבוא..........
עריכה אחרונה:לפני 5 שנים 8 חודשים עי קוקאי5.
על פוסט זה מודים לך: שיראל, lilo, shorty, pilpel, א2יטלטול, נ י ק ל ס, ניסימיקו

נדרשת התחברות או צור חשבון על מנת להשתתף בדיון לכתוב או להודות

עוד..
לפני 5 שנים 8 חודשים #1241 על ידיי lilo
תודה רבה על הדברים , מחכה להמשך , ישר כח !

עוד..
לפני 5 שנים 8 חודשים #1242 על ידיי שיראל
בס"ד

ראשית, קוקאי תודה רבה על ההשקעה ועל תמצות הנושא שהיה כשלא נכחתי .
שנית, שאפו, שאפו על ההגיון על השכל הישר להגיע לתובנות לפי סדר לוגי מהכתוב.... נקי מלימוד פרשנויות ונקי מגוגל.
לא כל אדם מסוגל להבין (או לנסות להבין) את ההגיון מאחורי דברים שלכאורה נראים לנו "סתומים" ושמעלים בנו המון תהיות ושאלות.
ייתכן שבהבנתך יש אמת. וצריך לחקור אותה. ויתכן שבגלל חוסר לימוד פרשנויות, שהם יותר מסתמכים על תורה שבעל פה שניתנה למשה מפי אלוקים חיים
ושהעביר ליהושע ואז נכתבו חמשת חומשי התורה, אתה לוקה בחסר.

לי אישית. קשה להתנתק ממה שלמדתי עד כה. אבל אני דיי מעריכה את קו המחשבה שלך ואפילו נפעמת ממנה.

לא חושבת שאוכל לגעת בכל הנושאים שהזכרת לעיל. אבל לנושא ריבוי אלוקים. קשה לי להתנתק מהידע והאמונה שהוא אחד! ואני מאמינה בלב שלם
שהוא אחד.
אמנם כתבת "נניח" אבל מורגש מהכתוב שאתה מאמין שישנה קבוצה.
נכון, לפי הפשט זה נראה כמו "קבוצה" כנאמר "נעשה אדם בצלמנו כדמותנו" אבל ברגע שאתה לומד את התורה שבעל פה כפי שנמסרה ממשה ליהושע . (וכפי
שאני למדתי ממנה)

נאמר שם שמשה שאל את אלוקים.. למה אתה מדבר ברבים? למה אתה אומר בצלמנו בדמותנו? אלוקים ענה למשה.. אני בראתי את האדם מהארץ.
מהאדמה, מהעפר. אי לכך הארץ שותפה לבריאת האדם. זה בדמותנו. למעשה בבריאת האדם, אלוקים מוקיר טובה לארץ, משתף אותה ביצירה ומודיע לה שבראו יחד את האדם. וממשיך ומוסיף, ברגע שהוספתי ממני את החלק הרוחני.. זה בצלמנו.
לכן בהמשך הכתוב נאמר "ויברא אלוקים את האדם בצלמו,בצלם אלוקים ברא אותו זכר ונקבה ברא אותם".

בהמשך לנושא עץ הדעת.
הבאת את הפסוק "וישמעו את קול אלוקים מתהלך בגן לרוח היום ויתחבא האדם ואשתו מפני יהוה אלקים בתוך עץ הגן"
כתבת שהפסוק מעיד שייוהוה ואלוקים היו מתהלכים בגן .
נעצור פה. אפה אתה רואה בפסוק שנאמר יהוה ו-אלוקים? הרי כתוב יהוה אלוקים. בלי ו. אין פה נוסף. יש אחד ש"מתהלך" יש שני שמות שמשתנים. זה כן.
אבל אני לא רואה ריבוי.
והיכן אתה רואה שכתוב שהעץ נברא בעבורו של אלוקים או "בעבורם של האלוקים ויהווה" או "לאכילתם" בלבד?

נמשיך לגבי עץ הדעת טוב ורע.
כפי שאמרת וממה שניתן להבין מהכתוב בתורה. נכון. היה מותר לנו לאכול מכל העצים, גם מעץ החיים
ויפה אמרת שהתוכנית הייתה שנחייה לעד. לנצח. (כך גם נאמר בתורה שבעל פה שנמסרה ממשה ליהושע)
ומעץ הדעת טוב ורע.. אסור היה לנו לאכול.

נגעת בנקודה שמראשית בריאת האדם הייתה בנו בינה ודעת. וזה נכון.. ידענו לקטלג את החיות, ידענו לתת להם שמות וידענו גם שהם נוצרו בעבורנו. בעבור שנשרוד..
אבל לא שמת לב שהבינה והדעת שהייתה מובנית בנו , הייתה למעשה רק לטוב. רק לאכול לשתות ולשרוד בתוך כל השלמות והטוב. ומבלי שנקלקל את השלמות.

אהבתי והתפעמתי מהדוגמאות שהבאת שברגע שאדם שאכל מהתפוח שהוא פרי העץ טוב ורע החל להפיל על חווה את האשמה. וחווה שהחלה להפיל את האשמה על הנחש
ומכאן אנו רואים כמה העץ פגם בטוב שהיה באדם בעצם הבריאה. אבל ברגע שלא עמד בפיתוי ואכל מהעץ , נוסף בו גם ייצר הרע.
מפה אפשר להבין למה טוב ורע. ולא טוב או רע.
טוב? כי אדם נשמע לרעייתו. לחווה. ביקשה? אכל. רע? ברגע שהואשם, הפיל את הרע עליה ולמעשה נעשה בעצמו רע. בעצם הפלת האשמה עליה. זה הרע!
לכן נאמר עץ הדעת טוב ו-רע.

לעניין תורה שבעל פה שנמסרה למשה בהר סיני מפי אלוקים. משה מתעכב בשאלה.. למה למעשה יצרת את עץ הדעת טוב ורע ?
נאמר שם שאלוקים עונה למשה.. הרי יצרתי עולם מושלם. רק טוב היה בו. חיי נצח נתנתי לאדם. הרשתי לו לאכול מעץ החיים. שיחייה לעד.
ידעתי שביום מן הימים אתן לו תורת הנחיות שידע איך להשתמש בעולם המושלם הזה. ואיך לשמור על השלמות המופלאה.
איך אדע אם הוא בוחר לשמור על היצירה שלי בשלמותה אם לא אתן לו קונפליקטים
שבין מותר ואסור? איך אדע שהוא נשמע להוראותייי?
אתן לו את הבחירה.
בראתי לו את עץ הדעת טוב ורע. הודעתי לו מראש שיש בו רע. נתנתי לו גן שלם של עצים. תאכל מה שאתה רוצה, גם מעץ החיים... אבל בעץ הזה. אל תיגע!
מה עשה האדם? דווקא בהתמודדות הזו , של עץ אחד? הוא לא עמד בנסיון ובעץ אחד נכשל!
וכאן אנו מגיעים גם לעם הנבחר..
למה בחר בהמשך בעם ישראל? כי לפני ששמעו אמרו. נעשה ונשמע. חחחח עוד לפני ששמעו. אמרו נעשה.
לכן התפעמתי עוד יותר שהתחלת את הפוסט שלך בנושא "העם הנבחר. נבחר למה? מי בחר?

לילה טוב... חזק וברוך!! תודה על הדברים המופלאים שהבאת לפורום.
כן ירבו.
על פוסט זה מודים לך: רונה-לי

עוד..
לפני 5 שנים 8 חודשים #1243 על ידיי pilpel
פוסט מעניין קוק ,העלית נקודות שמעוררות מחשבה. לייק על השימוש באתנחתות קומיות לאורכו זה הוסיף פלפל. ;-)
על פוסט זה מודים לך: שיראל

עוד..
לפני 5 שנים 8 חודשים #1244 על ידיי קוקאי5
שיראל כשכתבתי שיהווה ואלוהים היו מסתובבים בגן עדן זה היקש מן הכתוב...
אם יהווה אלוהים הסתובב בגן עדן.. משמע שגם אלוהים <הקבוצה > היו מסתובבים בגן עדן...
אני עוד אכתוב פוסט שלם למה אני טוען שאלוהים זו קבוצה ויהוה הוא אחד מהם ואולי בראשם....
לגבי שאר הדברים שכתבת...שמשה שאל את יהווה מדוע אתה מדבר ברבים?
ושהוא שם את עץ הדעת לתת להם בחירה או לעשות להם מבחן..

אני מאוד מבקש סימוכין תצטטי לי מאיפה הקשת את זה כמו שאני מצטט מאיפה אני מקיש את הדברים..

ואגב אם רצה לעשות להם מבחן היה שם עץ חשיש.ואוסר עליהם לאכול ממנו...ורואה שהם נהיים מסטולים ...
מבחן עושים עם משהו פחות מהותי וזה רק מחזק את הטענה שלי שעץ הדעת מישהו היה צריך לאכול ממנו בשביל להתקיים...ולא מייצרים כזה דבר למבחן!
ועובדה שלא כתוב "ושמתי לפניהם את עץ הדעת ללמוד אותם האם ישמעו לאיסור או לאו.

בכבוד רב קוקאי בר דעת :)
על פוסט זה מודים לך: שיראל

עוד..
לפני 5 שנים 8 חודשים #1245 על ידיי שיראל
תשובה של: שיראל בנושא: בראשית לפי מה שכתוב :)
חחחחחחחחחחחחחחח אתן תשובה קצרה לעניין עץ החשיש שאינו יכול להוות מבחן. כי יש בו רק טוב. הרי בימנו מאשרים אותו לרפואה, להרגעת חולי. ואף ישנם כאלה שטוענים שהוא מרפא.(זה עדיין נמצא במעבדות המחקר וייתכן ויבוא יום שיגלו שהוא מרפא חוליים מסויימים)
כשיש בעץ גם רע... פה הוא המבחן. ועץ הדעת כלל את הרע. שפה אתה נכשל מראש. אתה בחרת ברע? תאכל אותה. קיבלת חוסר חיים לעד. ובצאט הבאתי לך את הדוגמה : כשכתבתי לעיל לעניין שמירת שלמות הבריאה.. ולעניין עץ הדעת טוב ורע... ישר חשבתי למשל על הטוב בדעת. הלימוד, ההתפחות שלנו בתחום המדע.. וישר עלתה בי המחשבה למה זה גם רע.. המצאת האטום למשל? יכול לגרום להשמדת השלמות. להביא לכליון העולם.

לעניין סימוכין. בע"ה בלי נדר לאחר החופשה. אביא :)

עורכים ראשיים: קוקאי5