ברוכים הבאים לפורום בענייני הצאט

פה המקום לדבר על כל מה שקשור לצאט מה שמפריע מה שרוצים לשנות גם דברים טובים אם יש כאלו

פדיון כפרות ומה זה בעצם אומר ?

עוד..
לפני 4 שנים 6 חודשים #1454 על ידיי נ י ק ל ס
מכיוון שהחגים באים אלינו לרעה, ואחד מאותם "חגים הוא יום כיפור ( טכנית זה לא חג אתה לא אמור לחגוג אתה אמור להתאבל והתייסר אבל עדיין )
החלטתי לכתוב פוסט בנושא ( לא לדאוג זו לא תהיה חפירה ארוכה מדי )
אחד ממנהגי הכיפור הוא מנהג שנקרא "פדיון כפרות " . עכשיו מה הוא אותו מנהג אתם שואלים , אני שמח ששאלתם . פדיון כפרות הוא בעצם שם מכובס לדמי חסות אלוהים עוסק בפרוטקשן
פעם בשנה אתה משלם לבוס הגדול דמי חסות והוא בתמורה מנקה את הדף שלך ( בשביל שתוכל לחזור לחטוא במצפון נקי ובראש שקט )
עכשיו מה הקטע ? אלוהים לא מתעסק בקטנות לכן יש מתווכים שגובים למענו את הדמי חסות אתה משלם למתווך ( הרב וואט אבר ) ואותו מתווך מבטיח לך שהוא כבר ידבר עם הבוס הגדול למענך וידאג שהדף חטאים שלך ימחק
אז שיהיה לכם יום פרוטקשן שמח ותזכרו תמיד אלוהים מסתכל עליכם כל הזמן ואם לא תעשו מה מהתווכים שלו אומרים שעליכם לעשות תצטרכו לתת את הדין לבוס הגדול שלמעלה ( או שלא אבל אז כבר יהיה לכם מאוחר מדי להזהיר את האחרים )

נדרשת התחברות או צור חשבון על מנת להשתתף בדיון לכתוב או להודות

עוד..
לפני 4 שנים 6 חודשים #1455 על ידיי lilo
כפרות הוא מנהג יהודי עתיק שנערך בערב יום הכיפורים. על פי המסורת, מסובבים תרנגול מעל ראשו של כל יהודי ומבקשים שהתרנגול ילך למיתה, ותמורתו ילך האדם לחיים טובים ולשלום. לאחר מכן נמסר התרנגול לשחיטה, וניתן לרוב כצדקה לעניים, או נפדה בכסף הנמסר לעניים, ונקרא "פדיון כפרות"

הענין הכספי שאתה מדבר עליו הוא במקום מיתה של תרנגול ,והכסף נתרם לאלה שאין להם כמו חרדים למשל שכ"כ מלינים עליהם בתי חב"ד ואחרים.

מעבר לכך כדי לקבל דף נקי כדבריך זה לא מסתיים בזה , יש כמובן את הצום תפילות ותחינות ופתיחת דף חדש בין אדם לחברו .

שתהיה לנו שנת ביבי שמח.
על פוסט זה מודים לך: שיראל, א2יטלטול

עוד..
לפני 4 שנים 6 חודשים #1456 על ידיי נ י ק ל ס
טוב זה כמובן דורש תגובה שלי
נתחיל במשפט "מנהג יהודי עתיק " יש עוד מנהג יהודי עתיק ולזה לעשות מום בתינוק חסר ישע האם היית רוצה שיעשו בך מום כי זה מנהג יהודי עתיק ? אני מנחש שהתשובה היא לא , משמע שהתשובה "מנהג יהודי עתיק זה לא תופס
בדיוק על זה אני יוצא על ההשענות על " מנהגים עתיקים " כאילו זה דברי אלוהים חיים ולא איזה משהו שמישהו החליט לפני אלפי שנים ואסור לערער לבקר או לפקפק בזה כי" זה מניג יהודי עתיק" הקלות שבה אנשים מקבלים צווים ומנהגים בלי לחשוב בלי לשקול זה מוזר לי אבל אני סוטה מהנושא

ואת ממשיכה ומתארת בדיוק מה שאני הסברתי רק שאני ניסיתי להמנע מלהכנס למנהג הברברי הזה של שחיטת תרנגול ועינוי הגופה כמו חבורה של הזוים מסתובבים עם גופה של תרנגול מת מעל הראש וזה נראה לכם הגוי ומקובל ובשביל מה ? בשביל שלכאורה התרהגול יקבל את העונש על חטאי האדם ? אתם לא חושבים שאתם מענים את החיות מספיק והן משלמות את החטאים שלכם מספיק אז הלכתם והמצאתם מנהג שבו כל השנה אתם מתהגים כמו חארות ואז בא איזה לוזר הורג תרנגול מסובב את הגופה מעל הראש שלכם והופ אתם אנשים טהורים ונקיים עכשיו למה? כי התרנגול המסכן יחטוף על כל החטאים שלכם ואתם עוד מתגאים במנהג הזה
אבל לאחרונה באמת נוטים להחליף את המנהג הבררברי הזה במתן כסף ופה אנחנו חוזרים לפוסט שלי
שבו כסף מחליף ידים בתמורה למה ? בתמורה לשקט הנפשי שלכם
כל השנה אתם מתנהגים כמו חארות אבל הכל בסדר כל מה שצריך זה לתת כמה ג;ובות והכל מסתדר נכון ?
ועכשיו עניין המטרות של " אבל הכסף מגיע לעניים ( שהם במקרהב חרדים ) הכסף מגיע ללומדי תורה ( שהם במקרה חרדים ) הכסף מגיע לצדקה ( ארגונים שמנוהלים על ידי חרדים ) אז שורה תחתונה
אתם נותנים כסף לחרדים תמורת הבטחה שיסולח לכם
לתת כסף תמורת הבטחה למשהו זה לא דמי חסות אני טעיתי זה שוחד אבל היי אם למדנו משהו זה שאין לכם בעיה עם עבירות שוחד

שיהיה לנו שנת שוחד ומעשר גדול ככל שניתן
על פוסט זה מודים לך: אמיתי

עורכים ראשיים: קוקאי5