ברוכים הבאים לפורום בענייני הצאט

פה המקום לדבר על כל מה שקשור לצאט מה שמפריע מה שרוצים לשנות גם דברים טובים אם יש כאלו

אלוהים ויחסי שליטה ומה הקשר בינהם ?

עוד..
לפני 5 שנים 9 חודשים #1260 על ידיי sakura
יהודה עמיחי כתב שירים רבים על היחסים האלו, אחד מהם שהוא קטן ופשוט חביב עלי במיוחד..
"אני אומר באמונה שלמה
שהתפילות קדמו לאלהים.
התפילות יצרו את האלהים ,
שיוצר את האדם
והאדם יוצר תפילות
שיוצרות את האלהים שיוצר את האדם."

רוב האנשים זקוקים לדמות על , שיאמינו שהיא טווה עבורם את הדרך ומחליטה את ההחלטות זאת כדי ליצור סדר מסוים וליצוק סוג של הגיון ובטחון.. כי מה לעשות, זה מפחיד להתנהל בעולם הגדול בלי משהו כזה להאחז בו..
ומתוקף הסיבה הזו , אלהים על שלל שמותיו וכינוייו תמיד יהיה קיים..
ואם הוא מעל כולם, הצורך בתפילות ,תחינות ושירי הלל הוא רק מתבקש, כי אחרת במה הוא שונה מאיתנו ?
כך שלעניות דעתי נראה שרוב האנשים במנהלים מערכת יחסי שליטה מול עצמם..
על פוסט זה מודים לך: lilo, אמיתי, נ י ק ל ס, -silence, חצר 8.1

נדרשת התחברות או צור חשבון על מנת להשתתף בדיון לכתוב או להודות

עוד..
לפני 5 שנים 9 חודשים #1261 על ידיי נ י ק ל ס
אהבתי את השיר סאקורה

אימצתי
על פוסט זה מודים לך: אמיתי, sakura

עוד..
לפני 5 שנים 9 חודשים #1262 על ידיי קוקאי5
תשובה של: קוקאי5 בנושא: למה אלוהים אחד?
ניקלס התשובה ארוכה ומייגעת ועם זאת זה על קצה המזלג ויש בה מעט מההגיון שסאקורה ניסתה להעביר.

אז ככה
יצר האדם רע מנעוריו....
אלוהים ברא את העולם ורצה שהוא ישמר! כמו שאתה ניקלס תבנה מפעל תרצה שהוא ישמר...
עכשיו אתה מסתכל על המפעל שלך והוא מלא במנהגים ואמונות שהם בעצם כאוס אחד גדול..שמביא לסוף המפעל שלך.טקסים של הקרבת בנים על מנת להראות כוח ועליונות
השתלטות בנים על הוריהם ביום שהם מזדקנים ונחלשים...התעללויות בבני אנוש...התעלליות בחיות ....התעלליות בחלש ...עבדות, החזק יקח לו לאישה כל אישה אשר יחפץ גם אם היא של מישהו אחר..
החזק יקח לו לנכסו לצאנו ולמרעו כל אשר יחפץ <ועוד המון דברים שהם נגד הבריאה ונגד המפעל>
מכאן שצריך חוקים וסדר
מוכח בתנך שלא ימשול אדם באדם....גם זה גורם לכאוס...ולחורבן.
מצד שני אנו חייבים סמכות על מנת להלך בדרך האופטימלית ולא להשמיד אותנו ואת המפעל
אז על מנת לקיים את זה כמעט הכי נכון שאפשר...קיבלנו חוקים הלכות דברות...שלא כולם נראים לנו הגיוניים או טובים לנו או מתאימים לנו...
אף אחד לא ישמע לחוקים שלך במפעל אם אתה לא בעל המפעל או בא כוחו...
עכשיו ברור שבמפעל כדאי לי להשמע לחוקים שלך כי אחרת תפטר אותי או לא אצליח לפרנס אותי <לשרוד>
אבל בעל היקום למה שאשמע לחוקים שלו? אני עדיין אצליח להיות חלק מהמפעל ועדיין אצליח לשרוד...
אבל אם יש לי אמונה בו אני אשמע לחוקיו ומכאן הצורך לטפח את האמונה בלב שלם בלבבך ובמאודך.
ועל מנת שנלך בדרך הנכונה ונקיים את החוקים גם המוסריים בניהם....צריך כוח שיקח אותנו לדרך הנכונה....
אם נאמין בו נרצה לקיים את החוקים שלו....
עכשיו תתפלא גם אדם שאינו מאמין הוא מאמין!הוא מאמין במה שמשרת אותו ובמה שנוח לו..כולנו מקווים לטוב עבור עצמינו ונעשה ונלך בכל דרך שתוביל אותנו לשם...
מכאן שיכולים להווצר אמונות שונות,, שיכולות להוביל להתנהגויות שונות... ועל מנת למנוע את זה מובהר לנו שיש אלוהים אחד ולא תעשה לך אלוהים אחר..
תאר לך שמחר היה אפשר להחליט על אלוהים אחר....שאומר לך שאם תתאבד מחכות לך 72 בתולות בגן עדן?
אם לא נאמין בו נעשה לנו אלילים אחרים ...וגם כופר יש לו את האלוהים שלו ..ופה מתחילה הבעיה לאן האלוהים שלך יקח אותך...
ואגב ....זה כבר עונה על העם הנבחר.... אנו לא עם של מובחרים אנו עם שנבחר...לקיים את הברית ולבער ולהשמיד את הנגע הרע הכנענים>
על כן רוצה הוא שיהיה ברור שהוא אחד ויחיד....וכל אחר יביא על עצמו את סופינו...

ואם תקרא את התנך טוב טוב...תגלה שכל החוקים וההלכות <לא בהכרח הפרשנויות שלהם>נועדו בסופו של יום לשמור עליך היחיד ולשרת אותך בדרך זו או אחרת...
גם אלה שלא נראים לך הגיוניים...כמו השבת..כמו הכשרות....כמו היחס לגר כמו הזכויות של העבד כמו הזכויות של האישה כמו לא תרצח כמו לא תגנוב...כמו כבד את אביך ואת אימך
כמו לא תעשה לך משכב זכר...כמו לא תבשל גדי בחלב אימו...כמו מפני שיבה תקום..כמו דאגה יתרה לחלש ולעני...
אתה יודע שחורשים שדה...כל שורה נחתכת בעיגול..ואין סגירת פינות בחריש...והשארית בעיגול היא לטובת החלש והעני ,,

ולסיכום ...
כמה אנשים אתה מכיר שאומרים לך שהם לא יעבדו בשבת כי אין ברכה בפרנסה של שבת?
כמה אנשים אתה מכיר שלא יתעסקו עם אשת איש כי זה פעמיים אש...
כמה אנשים אתה מכיר שתורמים לעני לא כי אכפת להם..כי הם מאמינים שיביא עליהם טוב?
כמה אנשים מאמינים שאם יטיבו לכת הם יגיעו לגן עדן?
הרשימה עוד ארוכה של מעשים שאנו עושים שהם בעצם כפיפות לחוקים מתוך אמונה ולא מתוך שום דבר אחר.
אם תאבד האמונה יאבדו החוקים...אם יאבדו החוקים לא נשרוד... כי הם יוחלפו בחוקים אחרים של "אלוהים" אחרים

מקווה שתחבר את הכל ותבין למה כל כך חשוב העניין של אלוהים אחד!ממה זה נובע ולאן זה יוביל אם מותר היה לנו כל יום להמציא אלוהים אחר.

קוקאי5

עוד..
לפני 5 שנים 9 חודשים #1263 על ידיי שיראל
תשובה של: שיראל בנושא: למה אלוהים אחד?
אמאלה קוקאי איך תמצתת את התורה ואת דברי אלוקים בחצי עמוד ... ואיך דבריך משכנעים הגיונית. לדעתי התיקון שלך זה לזכות את הרבים ולקרב רחוקים. חחח זו השפה שאמורה להשמע בדורנו. חזק וברוך!!!
על פוסט זה מודים לך: קוקאי5, רונה-לי

עוד..
לפני 5 שנים 9 חודשים #1264 על ידיי -silence
תשובה של: -silence בנושא: למה אלוהים אחד?
מרתק קוקאי.
אהבתי במיוחד את:
"אם תאבד האמונה יאבדו החוקים...אם יאבדו החוקים לא נשרוד... כי הם יוחלפו בחוקים אחרים של "אלוהים" אחרים".

לגמרי נכון..
על פוסט זה מודים לך: קוקאי5

עוד..
לפני 5 שנים 9 חודשים #1265 על ידיי eran245
לי אין אמונה בברנש ועדיין לא איבדתי את החוקים ולא איבדתי את הראש, הכל בסדר שכל אחד יאמין במה שבא לו אבל די לכפות עלינו אורח חיים תנו לנו לחיות בשקט אנחנו פסע קטן מלהפוך לאירן .

עורכים ראשיים: קוקאי5